Ielogoties
Reklāma

23. februāris

23/02/2020 11:07 | Diskusija lasīta 2699 reizes
Es te aizdomājos, kā  padomijā  tika  svinēta tā sauktā vīriešu diena ( Sarkanās armijas un jūras kara flotes diena) . Vai tādiem svētkiem vel ir saglabājušies iemesli un gribētāji svinēšanai?  Pieļauju,   ka  vecākai paaudzei domas un pieredze atšķiras no jauniešu redzējuma. 
    Kādi ir jūsu viedokļi? Svinam, nesvinam, domājam ko un kā vajadzētu svinēt?
Atbildes (88)

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 11:17
Vai šodienas vīrieši ir dzimtenes aizstāvji?   Ir robežsargi, muitnieki, glābēji - ugunsdzēsēji, zemessargi, policisti, starptautisko misiju algotņi  un ir vienkārši vīrieši, kas ikdienā godprātīgi pilda savus pienākumus, rada mākslu, uzņem filmas, ness Latvijas vārdu pasaulē sporta arēnās, būvē vēja tuneļus, dronus vai pasaules līmeņa mikrafonus. Kuri no viņiem ir pelnījuši saukties par dzimtenes sargiem, patriotiem?
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 526

23/02/2020 11:23
Tagad tie svētki pārdēvēti pa tēvijas sarga dienu, bet es domāju, ka cilvēki tos svinēs arī tad, kad būs labākajos medību laikos aizdevies pēdējās PSRS armijā dienējis.  8. martā turpināsim sievietes sveikt, par 9. maiju paklusēšu.

Svinēt, vai nesvinēt katra cilvēka, kuram reiz bija uzpleči, vismaz virtuālie, paša izvēle. Par tusiņu - vai tam īsti vajag iemeslu ? :) Why not ?
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 11:46
Vai šodien svin Tevzemes sarga dienu? Varbūt kāds svin Vīriešu dienu? Tusiņam tiešām iemeslu nevajag, bet vai vīriešiem vajag svinamo dienu?  
    Reizēm šķiet, ka drīz vajadzēs Vīrietīšu dienu !
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 17779

23/02/2020 11:52
Cik cilvēku, tik viedokļu. Kas atceras, lai atceras, sveiciens viņiem no manis! Lai stobri nepārkarst un pulveris vienmēr sauss! Kas nesvin, lai nesvin, bet lai nebļauj ar putām uz lūpām un sāpēm diafragmā cik svinēt ir slikti un nepareizi.
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 11:57
Un kā rīkojas Friina?  Viņa sveic savus vīrieišus, aizstāvjus vai labāk izlasa foršu grāmatu ?
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 17779

23/02/2020 12:01
Bojāju mērķus kopā ar foršiem vīriešiem.
0 0
23/02/2020 12:15
Nesvinam. Nezinu arī īsti nevienu, kas svinētu, nu vismaz svinēšanas plašākā nozīmē. Atzīmē jau gan, vismaz prātā - to, ka tāda diena ir un ka kādreiz tā nozīmēja kaut ko vairāk. Viss plūst, viss mainās. Ja kādam gribas svinēt - lai svin. "Man nekas nav pret svētkiem, arī parastā ikdienā reizēm jāatrod kaut ko svinamu. :)
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 12629

23/02/2020 12:20
man tuvie cilvēki nesvin neviens un pat šādu dienu nepiemin
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 12:29
Nu re par svinēšanu jau pāris secinājumi ir. Un kā ir ar vēlmi, nepieciešmību  atzīmēt Vīriešu dienu?
0 0
23/02/2020 12:35
Pa manam var nebūt ne vīriešu dienas, ne sieviešu. Nafig. Vienam otrs jāsvin ārpus noteiktiem datumiem.
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 22118

23/02/2020 12:45
Tikai viena nianse - tā mūsdienās ir tēvijas aizsargu diena... Krievijā.  Un ar mūsu Tēviju tur nav nekāda sakara. Ja nu, vienīgi, kāds savu Tēviju personificē ar diženo kaimiņvalsti.
Citādi, ko katrs dara savās mājās brīvdienās vai pa vakariem, nav mana darīšana.
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 12:54
Paldies, Rieba par  manu cerību attaisnošanu!  Glužu manas domas .  Reizēm par spīti visiem komercializētajiem pseido svētkiem gribas tos ignorēt, turklāt laiku pa laikam nosvinēt dzīvi ar saviem mīļajiem mājas pagalmā vai dārzā pie grilla,   laiku pa laikam kopā ar darba kolēģiem vai domubiedriem parusēt ezera krastā vai pirtī uz lāvas, klasesbiedriem sarūpēt krāsošanas, calošanas, keramikas vai kulinārijas meistarklasi..., talkas ar karnevāliem, pankūku svētki, sulu tūres,   atkritumu zagšanas pasākumi mežos, dižvīru mači un koku apadīšanas festivāli ...   svētkiem kuros iepriecināt vienam otru un vidi ap sevi nav ne gala ne malas. SVINAM DZĪVI!
0 0
23/02/2020 13:02
Nu, mums kaut kāds maijs tur bija kā Mātes diena, iepriekšējā 8.marta vietā (kaut šis datums ir starptautiskā sieviešu diena). BET - ne visas sievietes ir mātes un ne visām tas ir dots, tāpēc uz to Mātes dienu skatos ar skepsi un tā īsti nespēju pieņemt. Nē, nē, man ar mātību viss ok, bet draugu lokā ir vairākas, kurām šī Mātes diena ir vairāk sēru un ilgu atgādinājums...
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 22118

23/02/2020 13:03
 Klau, pastāsti par koku apadīšanas festivāliem . Tas smukumam vai funkcionāla nozīme? Lai nenosalt vai pasargā no kaut kā. Nu, no bebriem jau, droši vien, ka nē :)
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 13:06
Tieši tā. Līdzīgi ir ar tēvu dienu.  
 Ja tā padomāju arī Vīriešu diena ... drīz  Īsts vīrietis  būs ekskluzīvs tituls!
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 13:20
Tā adīšana vairāk, kā saliedēšanās pasākums,   iziet no ierastajiem rāmjiem un dalīties pieredzē, redzējumā.
0 0
23/02/2020 13:23
Esmu dienējis padomijas armijā, bet lai tipa taisītu kaut kādu svinēšanu, ka esmu baigais, rembo", tas mani sasmīdina, jo visi bijām lielajā armijā tikai, lielgabala gaļa". Bet bijām tādi kādi bijām, nožēlas nav par to laiku, jo daudz ko iemācijos+iepazinu plašās padomijas armijas nacionalitātes, kādi ir kaukāzieši, ukraiņi, leiši, esti un t.t.bija forši čaļi no Krievijas un daudzi mēsli no lielpilsētām, kā Kijevas, Maskavas, krievu bidlas no Rīgas.. Iemācijamies izdzīvot starp vilkiem un šakāļiem..)) Pašlaik patriotisko noti ir mazs, jo Izm audzina mazus pavļikus un tiek likts priekšā bērnu tiesības priekšā un pakaļā, jauni tizleņi, kas neko nemāk, kā spaidīt mibilos.. ir izņēmums no laukiem, bet tur arī visu iznīcina, lai nebūtu viensētas saimnieki.. Ta kā mums ir aitas, nevis lauvas un vilki, kas spētu stāties pretī rietumu invāzijas bariem+austrumu zaļajiem vīriņiem..
0 0

Tēmas: 0
Ziņas: 22118

23/02/2020 13:29
Viss jau ir atkarīgs no tā, ko katrs asociē ar īstu vīrieti. katram savs. Kam mamuts jāatnes, kam jābūt ar milzīgiem muskuļiem, kam bērni labi jāuzaudzina, kam sieviete uz rokām jānēsā vai koks jāiestāda...
Viss ir subjektīvi.
Kādreiz uzskatīja ka īsts vīrietis neraud. Tagad jau ir sapratuši ka tas nodara kaitējumu žultspūslim un vīrietis arī ir cilvēks ar jūtām.
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 13:33
pietura   Un kā ir ar vēlmi svīnēt VĪRIEŠU dienu?  Nu tā pa vīrišķīgo svinēt.  Iebrist piemēram mežā tikai ar nazi un cirvi un uzticamiem draugiem/ draudzenēm. Iekārtot apmetni, iegūt ar berzi uguni, sarūpēt pārtiku, iekārtot naktsmītni, iekurt meža pirtiņu  ... nu tā interesanti izkrāsot šo dienu?
0 0

Tēmas: 24
Ziņas: 2043

23/02/2020 13:40
Beata, vai vari atklāt kādam vīrietim Tu dotu Vīrieša titulu? Es saprotu, ka tas nav tik vienkārši formulējams niansēs, bet tomēr vismaz aptuveni.  Vai gluži pretēji, kurš vai kāds Tavuprāt nav tiesīgs saukt sevi par veci!
0 0
Pašlaik mēs izmantojam tikai tehniskās sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu pareizu vietnes darbību. Vairāk informācijas