
Nu ja... un canicula jau no romiešu laikiem ir spēkā...
Visiem pasaules skolēniem jābūt pateicīgiem Sīriusam par tādu parādību kā brīvlaiks. Tas ir saistīts, lūk, ar ko. Senie romieši šo zvaigzni dēvēja par Sunīti (latīņu val. canicula). Tās parādīšanās pie debesīm sakrita ar gada pašu karstāko dienu sākumu, kad mācīties nebija iespējams un skolēni izklīda pa mājām. Ar laiku arī pašus karstākos vasaras mēnešus, kad pie debesīm spīdēja Sīriuss, sāka saukt par suņu dienām, proti,
brīvlaiku.