Ielogoties
Reklāma
rieba

Pirms miedziņa

Nenāca miegs. Bija bezmiegs. Nekādi nevarēju aizmigt. Grozījos. Vispirms pagriezos uz labo sānu, izstiepu vienu kāju, saliecu otru. Tad pagriezos uz otru sānu, nevarēju iekārtot kājas, pēc tam nekādi nespēju salikt rokas. Atcerējos par aitiņu skaitīšanu. Atradu Googlē bildi ar aitām. Daudz aitām, pa visu ekrānu. Sāku skaitīt. Pie divdesmit piektās mazliet nojuku un atsāku no sākuma. Tad pie piecpadsmitās pamanīju, ka tā nav aita, bet gan auns. Paskatījos, ka aunu ir vairāk nekā viens, sāku skaitīt tos. Pie trīspadsmit nojuku atkal. Sāku skaitīt no sākuma, šoreiz no otras puses un tikai aunus. Tad pamanīju, ka vienam lopam pierē tāds smuks melns plankumiņš, sāku meklēt vēl kādu tādu pašu ar plankumu pierē. Pamanīju vismaz piecus. Atsāku skaitīt aitas, neskaitot aunus. Bet ieraudzīju, ka tur pa vidu ir arī jēri. Sāku skaitīt tos. Saskaitīju pa vidu aitām un jēriem vismaz trīs suņus. Atsāku skaitīt aitas. Starp aitām dažas bija nocirptas, sāku skaitīt tās. Vienai aitai priekšā bija jocīgi saliekta kāja, sāku skaitīt aitu kājas. Tiku līdz trīsdesmit četri, vairāk kāju neredzēju. Sāku prātot – ja aitām ir katrai četras kājas, tad vajadzētu būt vismaz trīsdesmit sešām kājām, lai sanāktu pilnas deviņas aitas. Nesapratu, kur varēja palikt divas kājas. Sāku skaitīt kājas no otras puses, saskaitīju trīsdesmit piecas. Nesapratu, kur palikusi viena kāja. Atsāku skaitīt aitas. Tiku līdz divdesmit piektajai, bet no prāta neizgāja tā viena nabaga aita, kurai nav kājas. Sāku barā meklēt aitu ar visskumjāko skatienu. Visas izskatījās vienlīdz smaidīgas. Arī auni. Nez, tos suņus arī cērp, vai viņi visu laiku staigā tādu garu spalvu? Un ja barā ir jēri, tad noteikti tur ir arī kāda grūsna aita. Sāku meklēt grūsnās aitas. Tad iedomājos, uz kurieni, nez, tās aitas dodas – uz ganībām kalnos vai no ganībām mājup…… Rīts atausa saulains. Un man ceļā uz darbu šausmīgi nāca miegs.

P.S. Ā, un nedomājiet tagad par aitām. Ne par tām grūsnajām, ne par citām. Arī par tām ar raibumu pierē nē. Par vienu melno aitu arī nevajag domāt. Un īpaši ne par to, kurai nav vienas kājas.

P.P.S. Gana tur nebija. Viņš laikam bildēja tās aitas...

Publicēja: rieba
Datums: 17/03/2020 21:52
Lasīts 94 reizes
Komentāri: 4
9 cilvēkiem patīk šis blogs
Komentāri (4)
dolcevita34 | 20/03/2020 18:05
kā misters Bīns saskaitija aitas? pa verikāli uz leju, horizontālo malu, sareizināja un klikt-aizmiga..Kāpāc visu sarežģī?
ita33 | 05/04/2020 00:44
Mr.Bīns ir autists;)
lizettte | 19/03/2020 19:23
štrunts par aitām, mani kā ne-matemātiķi tie cipari (vai skaitļi?)aplam nogurdināja.
beata | 19/03/2020 14:46
Var arī krustot nost ar lieliem krustiem
piektdienis | 18/03/2020 23:10
Vot, blondīne. Ir taču vienkāršs veids, ka saskaitīt aitas (vai ko citu) precīzi. Ņemam krāsu (labi noturīgu krāsu, lai neizplūst un nenoķēpā vēl nesaskaitītās!) un katru saskaitīto aitiņu rūpīgi aizkrāsojam. Būs gan aitas saskaitītas, gan ekrāns smuks.
Tāpat kā jebkurš cits Interneta projekts, arī mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Vairāk informācijas