Eneagrammas eksperts. Privāti.


domyx | 29.05.2019. - 17:52:34 | Diskusija lasīta 927 reizes

Nav noslēpums, ka gana bieži jaunus piedāvājumus rada klientu pieprasījums. Un, zinot, manu eneatipu ir pavisam skaidrs, ka tieši manā gadījumā tā notiek gana bieži. Šoreiz par izkāpšanu ārpus tā rāmja, kurā esmu dzīvojusi teju 10 gadus. Visu šo laiku esmu nenogurusi skaidrojusi, ka padomus nedodu un konsultācijas nesniedzu. Ka es esmu tikai partneris, jautājumu uzdošanas eksperts, utt utml. Pat metaforiski mēdzu sevi dēvēt par to, balti-violeti pleķoto, MILKA šokolādes zīmola gotiņu, kas reklāmās aizvien kādu nedaudz pagrūž uz jau sen gribētu rīcību. Jā. Ko tik nebiju gatava (Salīdzināt sevi ar govi. Ak!), lai pārliecinātu klientus par savu "rāmi".

Un, re! Nekam nebūs būt mūžīgam. Galu galā man devīze ir "ES MAINOS!". Tad nu pārmaiņas ir pienākušas arī šim rāmim- "es nesniedzu konsultāciju". Viss. Punkts. Ir atvērta jauna lappuse manā izpratnē par to, ko varu sniegt tiem, kam to patiešām vajag. Konsultāciju. Par jomu, kurā esmu apēdusi sāls pudu, notiesājusi grāmatu kalnus un izbaudījusi klātienes un attālinātās studijas. Par jomu, kurā regulāri konsultēju savus tuvos un tālos draugus, mirkļos, kad esmu "plecs, uz kā izraudāties". Par eneagrammu. Es beidzot esmu gatava sniegt eneagrammas eksperta konsultācijas. Jā. Un pateikties par to var kādam klientam, kurš mani uzaicināja uz sarunu. Gribot manu pakalpojumu. Sarunas turpinājumā noskaidroju, ko klients vēlas un paskaidroju, ko varu piedāvāt šajā sakarā- t.i. koučinga sesiju, kuras ietvaros palīdzēšu viņam rast detalizētu atbildi šim jautājumam. Klients piekrita un mēs tikāmies. Saruna man ierastajā manierē turpinājās precīzi 15 minūtes. Klients ierūcās un teica: "Tu beidz man te uzdot tos sasodītos jautājumus! Tos es pats sev uzdošu, tad, kad man vajadzēs! Man no Tevis vajag precīzu atbildi uz manu jautājumu. Un viss!’ Apmulsu. Vēlreiz atgriezos pie skaidrojuma, kā notiek koučinga process un ko tajā var un ko nevar iegūt. Klients man neļāva pabeigt sakāmo, spēra zemes gaisā un teica, ka nevēlas tērēt savu laiku. OK. Kad ne, tad nē. Gatavojos jau pamest sarunas vietu, kad klients prasa: "Cik es esmu Tev parādā?" Atbildu, ka ļaušu viņam noteikt cenu pašam, izejot no sarunas vērtības. Pēc īsas pauzes šis šauj ārā: "Vērtība ir mīnus viens!". Saprotu, ka nu jau paliek jautri un atbildu: "Skaidrs. Tomēr es neesmu gatava piemaksāt par to, ka mēs tikāmies!" un mierīgi krāmējos promiešanai, Klients sakniebj lūpas, sarauc pieri, atver pierakstu kladi un šauj ārā: "Nu... kā lai es atpazīstu tā... eneatipa cilvēku... kas man šajā situācijā būtu vispiemērotākais risinājums." Es ievelku elpu, novelku savu kouča "rāmi" un sāku viņam lēnām diktēt, gluži kā mēdzu darīt sarunā ar draugiem: "Nu, klausies, Tev vienkārši ir jāpievērš uzmanība tam, un tam un tam. Šie cilvēki mēdz ļoti bieži izskatīties šādi, tādi un šitādi. Viņu uzvedības iezīmēs ir novērojams tas, tas un tas. Un vēl, Tu visticamāk blakus šim cilvēkam sajutīsies tā, tā un tā". Klients uzdeva vēl pāris precizējošos jautājumus. Es atbildēju. Viņš skrupulozi pierakstīja un viss. Klients bija gandarīts. Šķīrāmies. Bet es vēl kādu laiku pēc tam virpināju savā galvā piedzīvoto un domāju. Kā man tagad visu šo lai nosauc? Man pielec lēni. Bet par to pamatīgi. Tādi ir mana īpatnība. Un tā pa īstam pieleca tikai nupat. Ir cilvēki, kuriem risinājumu vajag tūlīt un uzreiz. Ir cilvēki, kuri vēlas darīt, nevis gaidīt, kad pārmaiņas notiks. Un arī tam ir vieta pasaulē. Un kāpēc to nepārvērst profesionālā nodarbē?

Voila! Eju tur, kur mani gaida :)

Vairāk par eneagrammu variet uzzināt šeit: https://www.enneagramcoaching.lv/eneagramma/
Atbildes (13)
lare | 29.05.2019. - 18:08:09

Par ko jādiskutē?
indrak | 29.05.2019. - 18:14:29

Manprāt kādam biznesa plāns:)Nevar tik saprast, vai saistīts ar aitu cirpšanu vai ne:)
rollo | 29.05.2019. - 18:23:49

"... rāmja, kurā esmu dzīvojusi teju 10 gadus... "

Diskusijas autors 27 gadus vecs vīrietis, izceltajā tekstā persona runā par sevi kā sievieti. Tātad kaut kur nokopēts, atrasts, etc.
Tikai tāpat nesaprotu šās diskusijas mērķi.
takers | 29.05.2019. - 18:25:59

Ar katru dienu arvien nenormālāk.No dullo mājas porcija izlaista vai kā?Galīgs sviests.
friina | 29.05.2019. - 18:29:48

Piedod, negrasos lasīt šito penteri.
indrak | 29.05.2019. - 18:54:08

Es pa diagonāli:)
sniega-leopards | 29.05.2019. - 20:09:30

Es gan izlasīju, atzīšos. 
Vienā jaukā vīna vakara kompānijā bija dāma, kura mācās NLP un ir arī ieskats eneagrammās. 
Pat testu izgāju, lai zinātu kas es esmu un kāpēc esmu, neko nesapratu, ko tur man pateica, bet to, ka esmu vēl joprojām forša, to jau es tāpat zinu, viss pārējais manām ausīm bija kaķu kakas
Viens ir skaidrs, ja cilvēkam ir aizraušanās, vai vaļasprieks, tas taču ir forši, bet tikai bez uzbāzības citiem
maigaaa | 29.05.2019. - 20:12:56

Beidzamā rinda velk uz kādu biznesu, bet tā lasot, slima kaķīša murgi...
anksa-n | 29.05.2019. - 20:54:21

tiklīdz redzu NLP vai koučingus..tā zinu, ka jāmūk pa gabalu..
vēl fiksāk, kā no kosmisko cenu putekļsūcējiem, sektām  un tamlīdzīgām lietām
beata | 29.05.2019. - 21:09:02

Nekur tālu jau no klasikas neesam aizgājuši.
Raiņa vārdi - Pastāvēs, kas pārvērtīsies(mainīsies)- ir aktuāli arī mūsdienās :)
versija | 30.05.2019. - 11:40:56

Šim kopīpeistam te nav īstā vieta.
piektdienis | 30.05.2019. - 11:41:32

"johaidī, laikam tak jāraksta ādmiņiem, lai uzrakstus  "Diskusijas" un "Sludinājumi" zaļganajā strīpā liek tālāk vienu no otra - nu tak regulāri publika netrāpa pareizi." (c) 
Jo nevarētu taču būt tā, ka cilvēks (cilvēce?) nejēdz, ka šie jēdzieni ir divas dažādas lietas?
šito pavisma nesen citā sarunā ierakstīju. Nākas atkārtoties.
Bet par jēgšanu jāpiezīmē, ka te pamatos trūkst daži ķieģelīši (toties spranču "voila!" piekabināts). Piemēram "Un, zinot, manu eneatipu ir pavisam skaidrs... " - "zinot" komatiem aplipināts pavisam bezjēdzīgi, vēl citur tie sīkie maitas lieki salīduši, beigās vairāk uzzināt tomēr "varat", bet ne pavēles izteiksmē "variet".
bet "pa lielam" - labāk lasu murminatora ņerkstēšanu. Ir vismaz par ko pasmieties...
haralds | 31.05.2019. - 06:51:52

ir arī cilvēki, kuri, kad saki viņiem "tikai šhit’ā nedari!", uzreiz izdara ne šhit’ā, bet vēl glupāk!

Šis portāls, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies), jo bez tām tas nedarbotos. Turpinot tā lietošanu, tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.