Padomju laiku ieradumi... / 240


ixxi | 02.05.2019. - 09:51:57 | Diskusija lasīta 6541 reizes

Viela un vieta pārdomām. Vai visu, kas  toreiz bija, vajadzētu atmest un aizmirst kā nederīgu???
Kā piemēru, taupību, dažādas prasmes, citu viedokļa akceptēšanu un varbūt atradīsiet vēl kaut ko...

Tas tā, tēma, lai drusku atrautos no ikdienas bļodām un kafijas katliem...  
Atbildes (255)
1...10111213
murminators | 06.05.2019. - 23:23:47

Padomjlaiku palieka mūsdienās ir cilvēki, kurus varētu saukt par sporta līdzjutējiem uz dīvāna.
Pārsvarā piemīt vīriešiem. Sēž uz dīvāna un kliedz uz televizoru - māca sportistiem kā spēlēt. Līdzīgi arī ar valsts vadīšanu vai citu lietu darīšanu. Pārsvarā, sociāli neaktīvi, t.i. neko reālu nedara un nekādās darbībās naiesaistās. Tikai visu laiku kritizē ko dara citi.
Laikam skolotāja - prātvēdera gēns nav zudis. Tā vien gribas teikt - ej un dari pats vai paklusē.
Ļoti bieži šī īpašība nāk komplektā ar purpināšanu ģimenē un krišanu visiem uz nerviem. Un uzskatu, ka sieviete ir cilvēka labākais draugs un ka pats ir vērtība, jo dzimšanas apliecībā ir ieraksts - vīrietis.
Lai piedod normālie vīrieši - es neesmu feministe
====================================== =====
Var paskatīties arī no citas puses?
Es necelšu sev te īpaši asti, tomēr, spriežot pēc klientu atsauksmēm un izteikumiem, savu darbu es spēju darīt labi (krietni virs vidējā). Tas, kā uzskatu es, dod man tiesības to pašu sagaidīt no citiem. Labi, valsts vadīšana … Tur it kā varētu iesaistīties, bet kādēļ? Mums taču ir vesela grupa to, kuri paši sevi sauc par "profesionāliem politiķiem"! Ja es esmu "profesionāls" kaut kas cits, tad pēc analoģijas … Vai "sociāli aktīvā" Beata dosies uz Maximas palīgtelpām, lai sagrieztu sev salātus, kuru plauktā nav, bet viņai tos vajag? Paņems lāpstu un notīrīs sniegu pie ēkas, kur sētnieks ir piedzēries vai šodien noslinkojis? Nē? Lūk, tieši tāpat rīkojas tie, kuri "māca kā spēlēt". Un pareizi dara. Ja neesi spējīgs valsti vadīt, noliec pilnvaras un ej darīt to, ko māki (operēt, dziedāt, pasniegt skolā vai ko citu)! Nemāki spēlēt, - ej šoferēt vai celtniecībā strādāt. Un palaid tos, kuri mācēs labāk par tevi to, kas tev nav pa spēkam. Jā, tieši tik vienkārši! Bet taču nē, …. sēdēs tai krēslā gadiem un vēl zobiem un nagiem pie tā turēsies, bubinot pie sevis mantru "Es esmu vislabākais šai amatā, es esmu vislabākais, es esmu vislabākais, …", melos, manipulēs, slēps faktus, utt., utt., utt.
Konkrētāk par valsti runājot, latvieši NAV spējuši radīt neko labāku par to, ko šodien tik aktīvi noliedz, - par PSRS un LPSR. NAV. Lai cik smagi ir atzīt sev pašiem to, - NAV. Pēc principa, ka alkoholiķa izveseļošanās sākas ar problēmas apzināšanos, arī šeit jebkādas izmaiņas ir iespējamas tikai tad, kad vidusmēra latvietis sapratīs augstākminēto un sāks uzdot jautājumus pašam sev un citiem.
pienene47 | 06.05.2019. - 23:32:51

Ja nu kas man tiešām krīt uz nerviem, tad mūžīgās papīru rakstīšanas, atskaites, plāni, nolikumi, noteikumi, instrukcijas, stratēģijas mērķi un vīzijas ... ticiet, agrāk tā nebija.
beata | 06.05.2019. - 23:34:10

Sveiks, Murminator!
Ierunājies par asti, atcerējos savu anatomijas skolotāju. Tā ka mācījos skolā kur anotomija bija bišku citādaka, bija visādi pigori un interesanti kontroldarbi.
Viņa reiz vaicāja, kā mums liekas, vai vīrieša astes kauls ir garāks kā sievietēm?
Nu, gribas jau dazreiz viņu nosaukt par mērkaķi, bet astes kaula garumi esot abiem dzimumiem vienādi
beata | 06.05.2019. - 23:36:08

pienene47 | 06.05.2019. - 23:32:51

Nezinu kā ar apjomu, bet papīri bija krieviski. Vismaz manas mammas darbā. Un dažādas apmācības un, attiecīgi, eksāmeni arī.
murminators | 06.05.2019. - 23:38:18

Sveika, Beata!
Tad kad pēdējo reizi lielveikala palīgtelpās esi viesojusies? Nu, tur piemēram karstā dienā dzērieni plauktā izbeigušies, - Beata izved rateļus un saliek pudeles plauktos? Vai sniegu pie svešas ēkas tīrījusi?
pienene47 | 06.05.2019. - 23:41:19

Bija tāds brīdis, bet izbija. Man ir viens skolas albūms, kurš raksīts krievu mēlē. Tagad ir projekti un atskaites, kas jāraksta angliski )).
murminators | 06.05.2019. - 23:48:59

Nure, Beata klusē! :)
beata | 07.05.2019. - 00:00:10

Piedod, Murminator. Rosos pa māju
NU, veikala palīgtelpās neesmu riskējusi iet. Es nekad kašķi nemeklēju.
Bet sniegu kaimiņam tīru. Un viņš man arī. Pie pavisam svešiem neesmu gājusi. Uzskatu ka privātā teritorijā bez vaicāšanas līst nav lāga
Esmu nesusi krēslu no biroja uz trolejbusa pieturu, kur nebija soliņa, lai tante ar spieķi var apsēsties. Somas esmu smagas panesusi esmu veciem cilvēkiem.
Jeb Tev tieši atspirdzinošie dzērieni interesē?
Āāāā! Ja Tev interesē manas aktivitātes lielveikalos, tad man labi sanāk koordinet kustību pie pašapkalpošanas kasēm. Joprojām dažiem cilvēkiem ir saglabājies aunu sindroms un viņiem patīk veidot rindas bez iemesla.
cherry01 | 07.05.2019. - 00:03:23

Beata, laiks gulēt iet:)
beata | 07.05.2019. - 00:04:58

Piekrītu - gulēt :)
Bet es esmu nakts cilvēks. Man enerģija rodas vēlu vakarā.
beata | 07.05.2019. - 01:10:14

(... ) Vai "sociāli aktīvā" Beata dosies uz Maximas palīgtelpām, lai sagrieztu sev salātus, kuru plauktā nav, bet viņai tos vajag? Paņems lāpstu un notīrīs sniegu pie ēkas, kur sētnieks ir piedzēries vai šodien noslinkojis? Nē ? (c)

Ak, Murminator. Kā Tev patīk domāt un spriest citu vietā :)

(... ) Konkrētāk par valsti runājot, latvieši NAV spējuši radīt neko labāku par to, ko šodien tik aktīvi noliedz, - par PSRS un LPSR. NAV. Lai cik smagi ir atzīt sev pašiem to, - NAV. (c)

Es tā arī neesmu sapratusi - kāda Tev ir tautība? Latvietis? Tad, kā noprotu, Tu par sevi arī runā?

Un pārfrazējot - murminators | 06.05.2019. - 23:48:59, man jāsaka:

Nure, Murminators klusē.
Un tikai nestāsti man ka Tu vienos naktī guli :)
anksa-n | 07.05.2019. - 10:18:51

saņēmos Homo novusu noskatījos, ja atzišos nenospiežot pauzi biju kafiju pagatavot..
varbūt tai brīdi kaut ko palaidu garām..nu vietu kur jāsmejās ..
jo rakstīts, ka filma ir komēdija
indrak | 07.05.2019. - 10:29:16

Man apkārt gan objektīvi apmierinātie un neapmierinātie-visās vecuma grupās-gan par tiem, gan šiem laikiem:)
Ja par Homo novusu, nemanot ievilka, un bija pāris vietas, kurās neviļus attapos smejoties:)Bilde dikti labi ar mūziku gāja kopā-nemanāmi papildināja.
indrak | 07.05.2019. - 10:40:00

Jā, un ja par neapmierinātību, tad tāda ir visur-Francija, Vācija, tā pati Anglija, štati u.c., Grieķija..protesta demonstrācijas, visādi piketi, streiki u.c.tas tik no tā mazumiņa, ko pāri skrienot ar pusaci ieraugi, ar pusausi sadzirdi, un ne jau viss tiek atrādīts:)Mēs tik miermīlīgi pabubinam, pat nebubinam, tik sarunās pārrunājam.Pamēģini tu kaut kur citur šitā akcīzes celt, algas nepielikt, tai pat laikā, atsaukties uz likumdošanu un pielikt valdošajiem... tur būtu ne tikai dzeltenās, bet purpusrvestes mugurā:)
friina | 07.05.2019. - 10:58:15

Agrāk likumi bija konkrētāki un saprotamāki, tagad tā samudrīti, ka var visādi locīt, tulkot un pielietot. Un kur nu vēl tā kolosālā piebilde darba likumdošanā-pēc darba devēja ieskatiem. Tātad, gribu, dodu piemaksu par aizvietošanu, negribu-nedodu, gribu-apmaksāju slimības lapu pilnā apjomā, negribu-neapmaksāju. Gribu-dodu pušu vienošanos, negribu-nedodu, lai iet pēc paša vēlēšanās. Utt.
1...10111213

Šis portāls, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies), jo bez tām tas nedarbotos. Turpinot tā lietošanu, tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.